Reklamları Kapat

Biyografi Filmleri / Filmler İzle | FİLMİZLESENE

Doğuştan Kederli (Dublaj+Altyazılı) 6.9/10
Altyazılı / Türkçe DublajTür : Biyografi, Dram, Müzik Gösterim : 8 Haziran 2017 Imdb : 6.9 Yapım : 2015

Yönetmen :

Senaryo :

Oyuncular : , , , , , ,

Orijinal İsim : Born to Be Blue

Film, efsanevi jazz sanatçısı Chet Baker’ ın inişli çıkışlı hayatına odaklanıyor. Caz trompetçisi Chet Baker’ın 60’lı yıllardaki yaşantısını ele alan filmin başrolünde Ethan Hawke yer alıyor. Chet kendi ile ilgili bir filmde rol alırken, yardımcı oyuncusu olan Jane ile aralarında bir yakınlaşma olur. Chet’in peşini bırakmayan geçmişi yüzünden film projesi rafa kaldırılmıştır ve belki de Chet bir daha asla müzik yapamayacaktır. Fakat Jane onu bütün zorluklara rağmen müzik hayatına döndürmeye çabalar.
Not: Altyazı ve Türkçe Dublaj aynı anda eklenmiştir.

En Karanlık Saat (Altyazılı) 7.4/10
AltyazılıTür : Biyografi, Dram, Tarihi Gösterim : 02 Şubat 2018 Imdb : 7.4 Yapım : 2017

Yönetmen :

Senaryo :

Oyuncular : , , , , , ,

Orijinal İsim : Darkest Hour – Die dunkelste Stunde

Aslında bu tarz filmlere alıştık diyebiliriz, ısrarla aynı karakterin filmini neden yaparlar veya karakterin geçtiği filmi? Bu karakterin ve konunun ilk filmi değil çünkü. Yakın zamandan örnek vermek gerekirse geçen yıl çekilen Churchill (2017) filmi ve aynı olaylara konu olan Britanyalı Winston Churchill’ın politika sonuçlarından yola çıkılarak yapılan Dunkirk (2017) filmini biliyoruz.
2. Dünya Savaşı’nın ilk günlerinde, Fransa’nın yaklaşmakta olan düşüşüyle, istila tehdidi belirirken İngiltere en karanlık saatiyle yüzleşir. Nazi güçleri ilerlerken ve Müttefik ordular Dunkirk kıyılarında köşeye sıkıştırıldığında Batı Avrupa’nın kaderi, göreve yeni gelen İngiliz Başbakanı Winston Churchill’in liderliğine bağlıdır. Siyasi rakiplerini idare ederken son tercihle yüzleşmek zorundadır; Hitler’le müzakere edip İngiliz halkını büyük bir bedel karşılığında kurtarmalı veya ulusu toplayıp inanılmaz zorluklara karşılık savaşmaya devam etmelidir. Joe Wright tarafından yönetilen EN KARANLIK SAAT, Churchill’in dünya tarihinin gidişatını değiştirdiği 1940 yılındaki dört haftanın ilham verici ve dramatik hikayesi.
Not: 6 Oscar adaylığı. 29 farklı ödül ve 54 adaylık. Müzik: Dario Marianelli

Kör Talihim 7.1/10
Türkçe DublajTür : Biyografi, Komedi, Dram Gösterim : 02 Ocak 2017 Imdb : 7.1 Yapım : 2017

Yönetmen :

Senaryo : , ,

Oyuncular : , , ,

Orijinal İsim : Mein Blind Date mit dem Leben

Bütün hayâli bir otelde çalışmak olan Sali’nin hayâlleri, görme yetisini kaybetmesiyle suya düşer. Ama hayâllerinden vazgeçmez ve bu uğurda elinden gelen her şeyi yapmaya karar vererek görme özürlü olduğunu gizleyerek dünyanın en ünlü otellerinden biri olan Bayersicher Hof’a staj yapmak için başvurur ve kabul edilmesiyle bu olaylar işin içinden çıkılamaz hale gelir. Film Saliya Kahawatte’nin otobiyografisine dayanıyor.

Marshall (Dublaj+Altyazılı) 7.2/10
Altyazılı / Türkçe DublajTür : Biyografi, Dram Gösterim : 01 Ekim 2017 Imdb : 7.2 Yapım : 2017

Yönetmen :

Senaryo : ,

Oyuncular : , , , , ,

Orijinal İsim : Marshall

1941 yılında Afro-American avukat Thurgoos Marshall ile genç yahudi avukat Sam Friedman ortaklık kurar. Birçok davaya bakan ortakların eline bu sefer farklı bir dosya gelir. İki avukat bu kez, sosyetenin tanınmış bir simasının cinsel saldırı ve cinayet girişimi ile suçladığı siyahi şoförün davasını üstlenir.
İlk Afro-Amerikalı Yüce Mahkeme Yargıcı Thurgood Marshall’ın gerçek hikayesine dayanan filmin yönetmenliğini Reginald Hudlin yaparken, başrollerini Chadwick Boseman ve Josh Gad paylaşmaktadır. Not: 3 Ödül ve 14 Adaylık. Müzik: Marcus Miller
Not: Altyazılı olan filme yeni Türkçe Dublaj da eklenerek güncellendi.

Fragman Filmi İzle

14.02.2018

İzlenme : 10648

Sonra İzleFavorilere Ekle
Somali Korsanları 6.9/10
Türkçe DublajTür : Biyografi, Dram Gösterim : 15 Aralık 2017 Imdb : 6.9 Yapım : 2017

Yönetmen :

Senaryo : ,

Oyuncular : , , , ,

Orijinal İsim : The Pirates of Somalia – Dabka

Gazetecilikte kendini göstermek için bir tercih yapmak zorunda kalan Jay, kendi ailesinin yanında yaşadığı bodrum katını dünyanın en tehlikeli suçluları arasında bir hayat için terk eder. Tüm olanaksızlıklara rağmen, doğal cazibesi ve saflığı sayesinde hayatını tehlikeye sokan tüm durumlardan kaçmayı başarıp dünyaya tüm gerçekleri aktaran ilk gazeteci olabilecek midir?
New York Times’ın en çok satanlar listesindeki bir anıdan uyarlanan ve Somali korsan çetelerinin arkasındaki gerçek insanları ve siyaseti gün yüzüne çıkaran ilk ve tek batılı gazeteci olan 24 yaşındaki Jay Bahadur’un gerçek hikayesidir.

Profesör Marston ve Wonder Women (Dublaj+Altyazılı) 7.1/10
Altyazılı / Türkçe DublajTür : Biyografi, Dram Gösterim : 14 Aralık 2017 Imdb : 7.1 Yapım : 2017

Yönetmen :

Senaryo :

Oyuncular : , , , , ,

Orijinal İsim : Professor Marston and the Wonder Women

Psikolog Dr. William Moulton Marston`un ‘Wonder Woman’ karakterini yaratırken esinlendiği gerçekleri anlatıyor. Marston’un feminist süper kahramanı sansürcüler tarafından ‘cinsel sapkınlığından’ ötürü eleştiri alırken, o aslında kendini yok edebilecek bir sırrı saklıyordu. Marston’ın, ‘Wonder Women’ karakteri için ilham aldığı 2 kadın vardı. Biri eşi Elizabeth Marston, diğeri ise hep birlikte yaşadıkları sevgilisi Olive Byrne. Bu düzen karşıtı güçlü iki kadın, Marston ile birlikte insan davranışları üzerinde çalışırken bir yandan da gizlilik içinde bir hayat sürüyorlardı. Not: 5 Adaylık. Müzik:Tom Howe
Not: Aile ortamın da izlemeye uygun olmayan sahneler mevcuttur.
Not: Altyazılı olan filme yeni Türkçe Dublaj da eklenerek güncellendi.

Fragman Filmi İzle

08.02.2018

İzlenme : 7830

Sonra İzleFavorilere Ekle
Auguste Rodin 4.7/10
Türkçe DublajTür : Biyografi, Dram, Romantik Gösterim : 24 Mayıs 2017 TV Imdb : 4.7 Yapım : 2017

Yönetmen :

Senaryo :

Oyuncular : , , , ,

Orijinal İsim : Rodın

Avrupa sanatının köklü heykel geleneğini 19. yüzyılın romantizminden 20. yüzyıla ve modern çağın büyük sanat serüvenine taşıyan François Auguste René Rodin’in yaşantısını ele alıyor. Dünya çapında nam salmış ve birbirinden ünlü eserleri arkasında bırakan ünlü heykeltıraşın çalışma yöntemini ve portre konseptini özetlemeyi hedeflemiştir bu film ile.
Not: Aile ortamın da izlemeye uygun olmayan sahneler mevcuttur.

Korkusuzlar (Dublaj+Altyazılı) 7.8/10
Altyazılı / Türkçe DublajTür : Biyografi, Dram Gösterim : 08 Aralık 2017 Imdb : 7.8 Yapım : 2017

Yönetmen :

Senaryo : , ,

Oyuncular : , , , , , , ,

Orijinal İsim : Only the Brave – No Exit

2013’te Arizona eyaletinin Prescott bölgesine bağlı Granite Mountain Hotshots’ta korkunç bir yangın başlar. Kısa sürede iyice yayılan yangın birçok hayatı tehdit etmektedir. Yangınla mücadele için Granite Mountain Hotshots yangın departmanında çalışan 19 itfaiyeci göreve başlarlar. Ancak yangınla mücadele oldukça zorludur. Herkesin kaçmaya çalıştığı mücadeleye koşar adım ilerleyen itfaiye ekibi, sevdiklerini, ailelerini ve komşularını koruyabilmek için kendi hayatlarını kaybetme riskiyle yüzleşmek zorunda kalacaktır… Yönetmenliğini Joseph Kosinski’nin üstlendiği yüksek bütçeli dramatik yapımın gerçek hayattan uyarlanan senaryosu ise Eric Singer ve Ken Nolan ikilisine ait. Not: 3 Adaylık. Müzik: Joseph Trapanese
Not: Altyazılı olan filme yeni Türkçe Dublaj da eklenerek güncellendi.

Fragman Filmi İzle

05.02.2018

İzlenme : 18452

Sonra İzleFavorilere Ekle
Sayfalar : 12345İleri ›
Yukarı Çık