Reklamları Kapat

Sıfır Teorisi Filmini izle - Hd İzle / FİLMİZLESENE

AltyazılıTür : Fantastik, Bilim-Kurgu Gösterim : 25 Nisan 2014 Imdb : 6.6 Yapım : 2014

Yönetmen :

Senaryo :

Oyuncular : , ,

Orijinal İsim : The Zero Theorem

Sıfır Teorisi (Altyazılı) 6.6/10

‘1984 yılında çektiğim Brazil’de, o tarihte dünyadan ne anlıyorsam onun resmini çizmeye çalışmıştım. Sıfır Teorisi’nde de,şuanda dünyadan ne anlıyorsam onu resmetmeye çalıştım.’ Gelecekte dünyanın nasıl çarpık bir hale bürüneceğini hakkıyla filme çekecek bir yönetmen varsa, olsa olsa Terry Gilliam’dır. Ünlü yönetmen bu filmde, gelecekte Londra’da geçen bir öyküyü anlatıyor: Varoluşsal acılarla kıvranan, sıra dışı bilgisayar dahisi Qohen Leth’in öyküsünü. Elinde “Ben neden varım?” sorusuna yanıt olabilecek gizemli bir proje var. Fakat, cilveli Bainsley ve patronun oğlu Bob’un ziyaretleri Qohen’in yalnızlığını sık sık bozuyor.

Fragman

13 Temmuz 2014

İzlenme : 70.687

Yorum : 24

Sonra İzleneceklere EkleFavorilere Ekle
Işıkları Kapat Sinema Modu Sorun Bildir

Facebook Yorumları

İzleyici Yorumları

İsim veya Rumuz

 

E-Mail Adresiniz (Gizli Tutulur)

Yorumunuz

- Düzgün Türkçe ile yazılmamış yorumlar onaylanmayacaktır.

- Küfür ve hakaret içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

- Yönetim ücretsiz bir hizmet vermektedir. Dolayısıyla emir kipi kullanmak yasaktır.

- Tek kelimelik yorumlar yazmayınız. Açıklayıcı olunuz.

- E-mail adresiniz gizli tutulur. Kimseyle paylaşılmaz.

Eser
13 Temmuz 2014

Alt metinlerde çok şey anlattığını sanıyorum. Üzerinde biraz çalışmak lazım. Zaman zaman sıkıcı olabiliyor , bazı şeyler tam açıklığa kavuşmuyor sanki. Ama kesinlikle ilginç bir film.

Gorilla
13 Temmuz 2014

Terry Gilliam beni her zaman heyecanlandırmıştır. 4 sene sonra yeniden dönüşü açıkçası pek beklediğim gibi olmadı ama her zaman farklı üslubu hakim olan Gilliam’ın ortalamanın üstüne olan filmi diyebilirim. Özellikle renk kullanımı, farklı bir mekan/dünya tasarımıyla dikkat çekiyor. Christoph Waltz’ın performansı ise şahane!

Lara
13 Temmuz 2014

En sonunda orwell triologisi bu filimle tamamlanmis oldu! Terry benim icin dahinin ötesinde bir yönetmen…Brazil filmini hatirlatmak isterim…..

Zafer
13 Temmuz 2014

Fantastik ve büyüleyici bir anlatımı vardı filmin. anlayana ama. öyle herkese hitap eden bir değil.

Cihan
13 Temmuz 2014

Bence mesajları ve tasvirleri ile ilginç ve arşivlik bir film.

Soner
13 Temmuz 2014

BU FİLMİ SADECE CHRİSTOPH WALTZ İÇİN İZLERIM GERİSİNİ BILMEM

Görkem
13 Temmuz 2014

Film felsefe ve düşünsel izler taşıyor fragman ve açıklamadan anladığımız kadarıyla. Ama izleyen izlemeyen saçma diyebilir. Tabi doğal bir şey kapitalizme eleştiriyel bakmak ne demekmiş, herkesin ve herşeyin eşit olduğu felsefesini işlemek neymiş buralarda bunu algılayabilecek pek kişi yok arkadaş toplumumuz spaydırmen izlesinde az kamyon uçurulması polis arabası fırlatılması felan izlesin ne gerek var arkadaşım böyle filmlere niye yapıyorsunuzki…

Yusuf
13 Temmuz 2014

Karmaşık ve olağandışı bi film herhalde en azından ben öyle düşünüyorum.

Erdemmm
13 Temmuz 2014

Christoph Waltz hastasıyım, bu adam hangi filmde oynarsa izlerim.

Tayyar bey
13 Temmuz 2014

12 Maymun filmini izlemiş ve beğenmiştim. Aynı yönetmen yine sağlam kadro ile aynı tarz bir film çekiyor. İzlemek ile yükümlü hissediyorum kendimi. Zaten Matt Doman ve Christoper Waltz varsa bende varım.

Hasan Mert K.
13 Temmuz 2014

Teşekkürler filmizlesene.. Yaptığınız çalışmalardan dolayı sizi gerçekten tebrik ediyorum. Bu film için değil yorumum genel olarak 1 numarasınız. Takibi bırakmıyorum.

filiz
13 Temmuz 2014

Güzel. Neden varım sorusu etrafında dönen orta halli bir senaryo fakat sürükleyici. Klasik bilim kurgu sevenler için değil. 6 /10 puan.

soner özgür
14 Temmuz 2014

bu film bence çok iyi başlarda biraz sacma geldi ama izledikçe bi amaç olduğunu gördüm
hayata bağlanmak inanç ve sevgiye açlık olduğu tamamen göz önünde tutulmuş ve bu güne kadar bir çok film izledim sitelerden hiç birisine yorum yazma ihtiyacı duymadım fakat bü filmi izlemenizi şiddetle önere bilirim arkadaşlar eğer biraz duygusal veya bilim kurgu ve romantik lik vazsa sizde izleyin ozaman hak verirsiniz şimdiden teşekkür ederim sevgiyle kalın soner büyüközgen

yexego
14 Temmuz 2014

sonuna kadar insanda varlık merakı uyandıran sürükleyici bir film ama sanki sonunu yapamamışlar bir şeyleri becerememenin bir eksikliği, tadı var biraz daha somut bir son harcanan dakikaların hakkını verebilirdi..

serkan
14 Temmuz 2014

yorumlari okudum dedim bende izleyeyim sakin izlemeyin ben den tavsiye

Ozan Karadağ
15 Temmuz 2014

aldığı puan 6.0 olmalıydı ve ben twizy araçlardan gerçek motor sesi çıktığını duyduğumda bu filmi kapatmalıydım. anlatım zayıf, teknik berbat, oyuncular yetersiz, kostüm dekor dökülüyor ve daha daha fazlası. benim için zaman kaybı oldu, seven beğenen illaki olacak.

fox
15 Temmuz 2014

sonu hayal kırıklığı yarratı bende

diler
17 Temmuz 2014

berbat bir film kesinlikle izlemeyin. 30 yaşında birisi olarak birçok film izledim ve bunun kadar berbat bir film izledim. boşuna zamanınızı harcamayın. hayatta en önemli şey zaman biliyorsunuz. o yüzden daha güzel geçirebilirsiniz zamanınızı…

memur
17 Temmuz 2014

Nihayet geldi film..

Terry gilliam, bu adamın aydınlattığı ve sorguladığı çok şey var.

Değerli yönetici, lütfen film kategorilerine Distopik ve Post apokaliptik tür seçeneğini de ekleyin yalvarıyorum 🙂

Ve ellerinizden öpüyorum.

bing beng T=0
25 Temmuz 2014

Bu filmde anlatılmak vurgulanmak istenen insan özgür yaşam biçiminin gelecekte teknolojinin avuçlarının içinde kafa karıştırıp amaçları olan kişilerin hedeflerine nasıl ulaştıklarının bir örneğidir insanlar T=0+İNSAN felsefesiyle hareket etmediklerinden dünyanın sonunun iyi olmayacağı haberini vererek insanları uyarmaya çalışıyor.

Enteresan ama Varlığın Amacı Nedir Yanıtını Vermiyor
29 Temmuz 2014

36 yaşında fizikçi ve bilim kurgu filmlerini ilgiyle takip eden bir izleyiciyim. Bu filmde beni çeken sıfır teorisi oldu ama filmin başında istediğimi bulamadım, e sonunda da bulabilmiş değilim hani ama izlemem iyi oldu değişik bir tad aldım filmden beni başka bir aleme götürdü. Filmi ilk 20 dk’dan sonra kapatacaktım, geleceğin dünyasını bugünün dünyasından hatta geçmiş zamanlardan izlerle oluşturmuşlar. Yani geleceğe dair hayalgücü 10 üzerinden 1 ya da 2 ama izlemeye devam ettim. Değişik bir deneyim oldu. Bir defa içine kapanık ve hayal gücündeki bir tek umutla ya da saplantıyla yaşayan, başka saplantıları da olan, toplum içine çıkmaktan, dokunulmaktan, dokunmaktan, başka insanlarla birlikte çalışmaktan korkan ama çalışkan bir insan var. Bu insan kabuklarını bir nebze kırıyor. Filme bir çok yerde erotizm kokan sahneler koymaları belki de izlenebilir olmasını sağlamış çünkü birçok noktada film gerçekten çok sıkıyor, bu noktalarda da merak ve erotizm kokusu seyirciyi tutuyor. Sıfır teorisini ispat için kullanılan denklemleri küpler halinde ifade etmesi güzel bir bakış açısı ancak yazılmış denklemleri yap boz gibi ve ne olduğunu bilmeden birleştirmeye çalışıyor. Bu denklemeleri kim yazdı? O küplerin birleştirildiği programı kim yazdı? Madem program var ve yazılmış bir denklem var o halde denklemin tamamı daha önceden hazırdır, ne diye kutucukları küpleri birleştirmeye çalışıyor ki? Hem bunu yapan kişi fizikçi mi matematikçi mi? Hayır… Bu sorunun yanıtı da yok. Kişiliğe biraz bilimsel kimlik katsalarmış o zaman bir nebze anlam bulurmuş. Filmin sonuna kadar “varlığın anlamı nedir?” sorusunun yanıtını bir parça verebilir diye bekliyorsunuz. Sonra Matrix’te Neo’nun Mimar’ın karşısına çıktığı ve sistemi yaratanın da bir insan olduğunu gördüğünüz sahnedeki hayalkırıklığına uğruyorsunuz. Karşınızda yine insan yine insan… E tabi ki bir insanın hayalgücü ne kadar geniş olabilir ve bunu somut olarak insanlara nasıl gösterebilir ki? Şu bir gerçek ki geleceğin dünyasında insanlar sanal alemde daha çok takılacaklar. Filmedeki gibi olmasa da direkt olarak 3 boyutlu eğlence dünyasının içine gireceğimiz ve tıpkı rüya görürken gerçekmiş gibi algılayışımıza benzer hisler uyandıran oyun programları olacak. Filmde elbette ciddi bir emek var ama yeterli değil (mekanın kiliseden bozma bir yer olduğunu gördüğümde çok güldüm). Geleceği tasvir etmek ve bunu bir filmde fazla efekt kullanmadan gerçek mekanlarda verebilmek öyle her babayiğidin harcı değil. Başrol oyuncusu bana göre de gerçekten çok iyi. Her filmde muhakkak birilerinin kendilerinden birşeyler bulduğu sahneler vardır. Bazen 10 sn’lik küçük bir sahneyi izlemiş olmak tüm hayatınızı değiştirebilir. Bu yüzden hiçbir film zaman kaybı değildir. Filmi önyargısız ve beklentisiz izlerseniz ve filmde kendinizi başrol oyuncusunun yerine koyabilirseniz o zaman güzel vakit geçirebilirsiniz derim. İyi seyirler…

Doğukan TANSUK
19 Eylül 2014

Arkadaşlar kusura bakmayın ama üzülerek söylüyorum, eğer ki zeka seviyeniz yüksek değilse halen bazı sorulara cevap veremiyorsanız film’den bir şey anlamanız mümkün değil. Film oldukça anlam içermektedir, tabii bu bulguları toplayıp analiz edebilmek de gerekir. Şunu belirteyim film tamamen bir baş yapıt. Şiddet ile tavsiye ederim.

Hayatın renkleri
28 Ekim 2014

Ben beğendim ve keyif aldım… Gelecekte pek çok insanın o nedenle yalnızlaşmayı seçeceğini düşünüyorum. Sanal dünya onlara yetecek… Belki herkese yetecek kimbilir? Bir de gelecekte sokaklarda yapılan kişisel reklamlara bayıldım. Sanal seyirler…

Filmci_Expert
10 Şubat 2015

Öncelikle Bu Film Herkesin İzleyip Anlayabileceği Bir Film Değil.

Normal’de Bu Film Bir İnsana Sıkıcı,Saçma,Karmaşık,Konusuz Vs… Gibi Gelebilir Ama Öyle Değil,
Sadece Her Kitleye Hitap Etmiyor.

Filme Gelirsek Güzel Film.

İlgili Kelimeler : ,
Yukarı Çık