Reklamları Kapat

Lars von Trier Filmleri / Filmler İzle | FİLMİZLESENE

İtiraf: Bölüm 2 (Altyazılı) 7.2/10
Türk YapımıTür : Dram, Gizem Gösterim : 31 Aralık 2014 Imdb : 7.2 Yapım : 2013

Yönetmen :

Senaryo :

Oyuncular : , ,

Orijinal İsim : Nymphomaniac: Vol. II

Biçimi içeriğin önünde tutmakla suçlansa da Lars von Trier her zamanki gibi provokatif! Berlin Film Festivali’nde prömiyerini yapan ve başrolünü Charlotte Gainsburg’un oynadığı İtiraf bir seks bağımlısı hakkında. Ancak pek çok eleştirmenin de yazdığı gibi, açık seks sahnelerine rağmen film aslında erotik değil. Bilakis, kasıtlı biçimde seksi olmayan bir film. Yaratacağı tartışmalar daha ziyade insan doğası, sekse bakışımız ve tabii ki her filmiyle, yaptığı her açıklamayla gündem yaratan yönetmenin kendisi üzerine olabilir. Von Trier bu kez ne yapmaya çalışıyor? Ürkünç ve büyüleyici bu dört saatlik filminde ne demek istiyor? Kafa yorulacak fazlasıyla malzeme var, ona şüphe yok. Lars von Trier’in insan ruhunun en karanlık derinliklerini bile gözlerimizi alamadığımız izlencelere çevirmedeki ustalığı tartışılmaz. Kendine has mizah anlayışı da…
NOT 1: Film 18 ve yaş üstü için uygundur.
NOT 2: Bütün sinema salonlarında yasaklanmıştır.
NOT 3: Çekimleri gerçek sahnelerden ibarettir.

Fragman Filmi İzle

20.03.2013

İzlenme : 185.987

Sonra İzleFavorilere Ekle
İtiraf 1 (Altyazılı) 7.5/10
AltyazılıTür : Dram Gösterim : 25 Aralık 2013 Imdb : 7.5 Yapım : 2013

Yönetmen :

Senaryo :

Oyuncular : , ,

Orijinal İsim : Nymphomaniac: Vol. I

Filmde seks bağımlısı bir kadın olan Joe’nun 50 yaşına kadar hayatından bazı kesitleri anlatıyor.
Bu kesitlerde özellikle cinsel yaşamına yer veriliyor.
Başrollerde Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Shia LaBeouf, Jamie Bell, Christian Slater ve Uma Thurman var. Yönetmen koltuğunda ise Lars von Trier oturuyor.
Filmin sloganı: “Aşkı unutun.”

NOT 1: Film 18 ve yaş üstü için uygundur.
NOT 2: Bütün sinema salonlarında yasaklanmıştır.
NOT 3: Çekimleri gerçek sahnelerden ibarettir.

Fragman Filmi İzle

16.03.2013

İzlenme : 475.781

Sonra İzleFavorilere Ekle
Melankoli 7.3/10
Türkçe DublajTür : Dram Gösterim : 13 Ocak 2012 Imdb : 7.3 Yapım : 2011

Yönetmen :

Senaryo :

Oyuncular : , ,

Orijinal İsim :

Yeni evlenen çift Justin ve Micheal evliliklerini Justine’nin ablası Claire’nın malikanesinde, görkemli bir davet ile kutlarlar. Fakat bu iki kız kardeş yapı itibariyle birbirlerine ters karakterdedirler. Justine depresyona, drama ve melankoliye yakın ve yatkın bir kadınken, Claire kız kardeşine göre daha normal olan taraftır. Justine’nin düğün gününde ise ailede herkesin kendine has arızları bir bir ortaya çıkmaya başlar.
Tam da bu kutlama esnasında Melankolia adlı bir gezegen, şimdiye kadar güneşin arkasında saklı kaldığı yörüngeden çıkarak dünyaya doğru gelmektedir. Şimdi herkesin kıyameti kendisine göredir…
Filmini “Bu bir düğün, melankoli ve psikolojik bir felaket filmi.” sözleriyle nitelendiren sıradışı yönetmen Lars Von Trier’in son işi olan Melankolia’nın başrollerini Cannes’da bu filmdeki oyunculuğu ile En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Kirsten Dunst ve yönetmenin bir önceki filmi Anti Christ (Deccal)’te de beraber çalıştığı Charlotte Gainsbourg üstleniyor. Senaryosu da Lars von Trier’e ait olan filmin eleştirmen notu ise, Cannes’da yarattığı tartışmaya rağmen oldukça yüksek.

Fragman Filmi İzle

28.05.2012

İzlenme : 39.935

Sonra İzleFavorilere Ekle
Melankolik (Altyazılı) 7.6/10

“Melancholia, dünyanın sonunda başlıyor.” diye nitelendiriyor filmi Lars Von Trier.“Filmin konusunun ne olduğunu söyleyebilirim ama nasıl ve niye yaptığımı söyleyemem. Böylece oturup filme kadar komplo teorileri kuracaksınız. Bir planım var ve bu planı asla anlamayacaksınız” diye de ekliyor üstüne. Konusu hakkında ise şunları söylüyor : “Bir düğün ve melankoli var. İki kız kardeş (Kirsten Dunst ve Charlotte Gainsbourg) hakkında psikolojik bir felaket filmi. Melankolik kardeş, kaya gibi sakin, karanlık dünyasına baktığınızda kaderi bekler gibi davranıyor. Diğer kız kardeş ise giderek panik yapıyor.”

Fragman Filmi İzle

15.11.2011

İzlenme : 76.761

Sonra İzleFavorilere Ekle
Manderlay 7.4/10
Türkçe DublajTür : Dram Gösterim : Imdb : Yapım : 2005

Yönetmen :

Senaryo :

Oyuncular :

Orijinal İsim :

Manderlay, Amerika’nın güney bölgesinde, ıssız topraklarda bulunan bir çiftliğin tuhaf hikayesini anlatıyor. Grace ve babası, 1933 tarihinde yerleşecek uygun bir bölge bulmak üzere Dogville köyünden, güneye doğru seyahate çıkarlar. Tesadüfen Alabama şehrinde yolları Manderlay adında bir çiftlik köyüne düşer ve emin adımlarla ilerlemektedirler. Grace, kapısı zincirli bu kasabanın içinde, kölelik neredeyse bir asır önce ortadan kalkmamış gibi hayatını devam ettiren beyaz sahipler ve zenci kölelerle karşılaşır. Babası, başkalarının işine karışmamasını tavsiye etse de Grace, kendi gibilerin elinde eziyet çeken kölelere bir vicdan borcu olduğunun düşüncesini kendinde taşımış bulunmaktadır ve bu köyü er veya geç özgürleştirmek için çiftlikte kalmaya karar verir.

Fragman Filmi İzle

26.09.2010

İzlenme : 7.622

Sonra İzleFavorilere Ekle
Yukarı Çık