Reklamları Kapat

Asghar Farhadi Filmleri / Filmler İzle | FİLMİZLESENE

Satıcı 8.0/10
Türkçe DublajTür : Dram, Gerilim Gösterim : 27 Ocak 2017 Imdb : 8.0 Yapım : 2016

Yönetmen :

Senaryo :

Oyuncular : , , ,

Orijinal İsim : Forushande – The Salesman

Yaşadıkları evin ciddi bir yıkılma tehlikesi arzetmesinin ardından tiyatrocu Emad (Şahab Hüseyni) ve Rana (Terane Alidosti), yeni bir ev aramaya başlar. O sıralarda Arthur Miller’ın Satıcının Ölümü oyununda başrol oynayan çift, sonunda tiyatrodaki bir başka oyuncunun önerdiği eve kiracı olarak yerleşmeyi kabul eder. Ev son derece güzeldir, ancak evin bir önceki kiracısının özel hayatıyla ilgili birçok dedikodu bulunmaktadır. Yerleşmelerinden kısa bir süre sonra, bir gece Rana yalnızken kimliği belirsiz bir kişi tarafından saldırıya uğrar. Rana olayı polise götürmek istemez, bunun üzerine Emad suçluyu kendi yöntemleriyle bulmaya karar verir. Bütün bu olaylar, aralarındaki ilişkiyi kötüleştirecektir.
Oscar ödüllü Asghar Farhadi’nin 2016 yapımı Satıcı filmi, Cannes Film Festivali’nde En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmasının yanında, İran’ın Oscar için adayı olarak seçildi, 7 farklı ödül ve 16 adaylığı da bulunuyor.
Film Hk. Ek Bilgi Vikipedi’den Öğrenebilirsiniz.
Filmin yönetmeni Asghar Farhadi, daha önce de, Bir Ayrılık (2011) (İzlemek İçin Tıklayınız ) filmi ile 2012 Akademi Ödüllerinde En İyi Yabancı Film dalında Oscar kazanmıştı.

Fragman Filmi İzle

21.04.2017

İzlenme : 20.525

Sonra İzleFavorilere Ekle
Geçmiş 8.0/10
Türkçe DublajTür : Dram, Gizem Gösterim : 17 Mayıs 2013 Imdb : 8.0 Yapım : 2013

Yönetmen :

Senaryo :

Oyuncular : , ,

Orijinal İsim : Le passé

Son derece etkileyici bir aile dramı olan filmde; Ahmed, 4 yıldır ayrı olduğu Fransız eşi Marie’nin çağırması üzerine, Tahran’dan Paris’e geri döner. Geliş amacı aslında boşanma davası ile ilgili belgeleri tamamlamak olmasına rağmen, bu ziyaret esnasında Marie’nin kızı Lucie ile arasında varolan sancılı bir ilişkiyi farkeder. Ahmed, Lucie’nin sorunlarını öğrenmeye niyetlenirken, tüm çabaları eski ve gizlenmiş bir sırrın ortaya çıkmasıyla sonuç verir.

2013 Cannes’da Ekümenik Jüri Ödülü.

Fragman Filmi İzle

23.07.2014

İzlenme : 59.134

Sonra İzleFavorilere Ekle
Geçmiş (Altyazılı) 7.9/10
AltyazılıTür : Dram, Gizem Gösterim : 17 Mayıs 2013 Imdb : 7.9 Yapım : 2013

Yönetmen :

Senaryo : ,

Oyuncular : , ,

Orijinal İsim : Le passé

4 yıllık ayrılıktan sonra , karısı Marie’nin çağırması üzerine Ahmad Tahran’dan Paris’e geri döner, geliş amacı boşanma davasıyla ilgili belgeleri tamamlamaktır. Kısa süreliğine yaptığı bu ziyaret esnasında eski eşi Marie’nin kızı Lucie’yle son derece sancılı ilişkisinin farkına varır. Bu duruma el koyarak düzeltmek için çaba harcamaya karar veren Ahmad’in uğraşları , eski ve kuytuda kalmış bir sırrın ortaya çıkmasıyla sonuçlanacaktır.
2013 Cannes’da Ekümenik Jüri Ödülü.

Fragman Filmi İzle

23.10.2013

İzlenme : 26.140

Sonra İzleFavorilere Ekle
Bir Ayrılık (Türkçe Dublaj) 8.4/10
Türkçe DublajTür : Dram, Gizem Gösterim : 1 Temmuz 2011 Imdb : 8.4 Yapım : 2011

Yönetmen :

Senaryo :

Oyuncular : , ,

Orijinal İsim :

İran sinemasından gelen son örneklerden olan film, boşanmak üzere olan ama çocuklarının velayeti konusunda ikileme düşen bir çiftin öyküsünü anlatıyor. Bir çok festivalden büyük övgüler alarak ayrılan film, özellikle başrol oyuncularının başarılı performanslarına sırtına dayıyor. Simin, kocası Nader ve kızı Termeh’le birlikte İran’ı terk etmek istemektedir. Nader’in Alzheimer hastası babasını bırakmayı reddetmesi üzerine boşanma davası açan Simin, dava talebi reddedilince anne babasının evine gider. Termeh ise babasıyla kalmaya karar vermiştir. Nader kızına ve babasına bakması için hamile bir genç kadını tutar; ama bu durum daha fazla soruna yol açacaktır.
Not: 1 Oscar ödülü. 77 farklı ödül ve 42 adaylık. IMDb Top 250: #111
Not: Not: Altyazılı olan film yeni Türkçe Dublaj olarak değiştirildi.

Fragman Filmi İzle

02.03.2012

İzlenme : 95.866

Sonra İzleFavorilere Ekle
Yukarı Çık