Reklamı geçmek için tıklayınız     

Sosyal Medyada Biz

29 Temmuz 2012'de Eklenmiş, 54.570 Kişi İzlemiş, 13 Yorum Yapılmış


Dee Brown’un en çok satan romanından beyaz perdeye uyarlanan, başyapıt niteliği taşıyan bir film. General Custer’a karşı kazanılan Sioux zaferini konu alan film, 3 karakterin mücadelesi üzerine kurulmuştur; Darthmouth mezunu genç bir doktor olan Charles Eastman; topraklarını benliklerini ve şereflerini kaybetmek istemeyen ve Amerika birleşik Devletleri’nin hükmü altına girmek istemeyen lakota kabilesinin gururlu şefi Oturan Boğa ve hükümet’te Kızılderili’lerden sorumlu Senatör Henry Daves, Eastman ve okul öğretmeni Elaine Goodale Sioux’daki yerlilerin yaşam koşullarını iyileştirmeye çalışırken, Senatör Dawes, Başbakan Grant’a kulis yapar. Kalbimi Oraya Gömün, duyguları derinden etkileyen, bilgi yüklü, görsel olarak dikkatleri çeken bir western klasiği.

Gösterim tarihi: 27 Mayıs 2007
Filmizlesene.com.tr puanı: 7.2/10
IMDB puanı: 7.1/10
Yapım: 2007
Oyuncular: Aidan Quinn, Adam Beach ve August Schellenberg
Tür: Dram, Tarih, Western
Senaryo: Daniel Giat
Yönetmen: Yves Simoneau
Orijinal Adı: Bury My Heart at Wounded Knee.

Film Galerisi

İzleyici Yorumları

 Mahir 29 Temmuz 2012 tarihinde yazmış ;

Sitenizde izlediğim ikinci mükemmel film oldu bugün.Sıcak günlerde film izleyerek zaman geçiren, benim gibi biri için harikaydı gerçekten.Emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum,iyi ki varsınız,kalitenizi taktir ediyorum.

Supernatural 29 Temmuz 2012 tarihinde yazmış ;

seyredilmesi gereken bir film… Medeni amerikanın kültürleri nasıl asimile ettiğini anlatan güzel bir film.

ismail 30 Temmuz 2012 tarihinde yazmış ;

fevkalade guzel bir film.tarihsel acimasizliklarin zavallilar ustundeki tahakkumune bir kez daha tanik oluyoruz.herkesin izlemesini tavsiye derim.bu guzel filmmi sizin vasitanizla izledigim icin size de tesekkur ederim,saygilarimi sunarim

MEHMET TUNÇ 31 Temmuz 2012 tarihinde yazmış ;

TARİH İÇERİKLİ BİR FİLM AMERİKANIN KIZILDERİLİLERE NELER YAPTIĞINI GÖSTEREN BİR FİLM.İZLEMEK LAZIM .BİR ÜLKENİN GELECEĞİ VE KALİTESİ GEÇMİŞİNDE SAKLIDIR.TEŞEKKÜRLER.KALİTELİ BİR YAPIM.

LEARİS 31 Temmuz 2012 tarihinde yazmış ;

flim gerçekten mükemmel amerikalılar zencilere ve kızılderililere yaptıkları katliyamları bukadar acık bir şekilde göz önüne çıkarmaları ayrı bir trejedi ne yazıkki bu gerçekler amerikanın hala dünyada bu tür katliyamlara devam ediyor olması anlayacamız bir insanın 7 si neyse 70 şide aynıdır…

aliveli 04 Ağustos 2012 tarihinde yazmış ;

TÜRKLERİN ERMENİLERİ ASİMİLE ETTİĞİNİ DÜNYAYA KABULLENDİRMEYE ÇALIŞANLAR KENDİNİ AKLAMAYA UĞRAŞSALAR DA TARİH HER ŞEYİ KAYDETMİŞTİR. FİLM BU KONUDA MÜKEMMELE YAKIN BİR ÇİZGİDE. ANCAK BİZLERİN FİLM SEKTÖRLERİ BUNLARI DAHA NE ZAMANA KADAR İZLEYECKEELR, NE ZAMAN KALİTELİ FİLM YAPACAKLAR? HEP ONLAR YAPACAK BİZ TAKDİR EDECEĞİZ. İŞTE FARKLI BİR ASİMİLASYON ÖRNEĞİ DAHA. FİLMİ MUTLAKA İZLEYİN VE BU KONUDA DÜŞÜNÜN.

muret 10 Ağustos 2012 tarihinde yazmış ;

geçen sene açmıştık neden açılmadı film hala bekliyoz :D

gucci 14 Ağustos 2012 tarihinde yazmış ;

GUZEL SIKILMADAN IZLENEBILIR

gucci 14 Ağustos 2012 tarihinde yazmış ;

Guzel bir film.

MERTOZEL 15 Ağustos 2012 tarihinde yazmış ;

beğendim

MKE 06 Eylül 2012 tarihinde yazmış ;

Mukemmel bir film…Mutlaka izleyin.

mehmet alp 22 Eylül 2012 tarihinde yazmış ;

filmde oz da oynayan schlinger ve tobias beecherde oynamış. Film genel olarak iyi ama amerikalıları sürekli uzlaşmak isteyen, kızılderilileri ise, uzlaşılara kendi bildikleriyle cevap veren gruplar olarak yansıtmış. bilinçli bir şekilde kızılderililerin uğradığı tüm katliamlar, uygarlaşmak istemedikleri ve kendi kafalarına oldukları için yaşanmış gibi gösterilmiş.. amerikanın ve amerikalıların bencillikleri,açgözlülükleri modern uygarlığın bir gereği gibi sunulmuş.. yazık haksız yere bu kadar felaketlere, soykırımlara uğramış bir halkın yüzyıl sonra bile filmler aracılığıyla haksız gösterilmeye çalışılması amerikalıların ve zihniyetlerinin hala değişmediğinin göstergesi.

eray 07 Ekim 2012 tarihinde yazmış ;

3. part calısmıyo bi bakabilir misiniz

Sosyal Medyada Biz