Film İzle Sitemizde 49 Kategoride 6110 Film Bulunmaktadır.

Mobil Tasarım Aktiftir.

25 Nisan 2010'de Eklenmiş, 16.441 Kişi İzlemiş, 5 Yorum Yapılmış


Behçet 1955 yılında Demokrat Partinin çok yüksek bir oranla mecliste temsil edildiği büyük toprak sahiplerinin ve yerli burjuvazinin yeni yeni gelişmeye ve ülke siyasetinde yoğun olarak yer bulmaya başladığı bir dönemde milliyetçilik akımının güçlenmiş olduğu dönemde bir toprak ağasının oğludur. Bu yıllarda ülke Atatürk ün Selanik’teki evine yapılan bir bombalı saldırının etkisiyle karışmış ve ülkedeki gayrimüslimlerin evlerinin dükkânlarının yağmalandığı, bazı Rumların ülkeyi terk etmek zorunda kaldığı tarihe 6–7 Eylül olayları olarak geçen dönemde Rum kızı Elena’ya aşık olur. Aşkın ona vermiş olduğu duygusallıkla ailesinden gelen ideoloji arasında kalarak bir iç hesaplaşma yaşamaktadır. Fırtınalı yıllarda yanlış kişiye aşık olan gençler zaten ağır ve zor olan toplumsal ve siyasi hayatın dayatmaları altında ezilmektedir aynı zamanda aşklarını yaşamayı da ihmal etmeyen çiftin çektiği acıyı anlatmıştır.

Gösterim tarihi: 23 Ocak 2009
Filmizle.com.tr Puanı: 5.5/10
Yapım: 2009
Oyuncular: , , , ,
Tür: Dram, Politik, Romantik, Tarih
Senaryo: ,
Yönetmen:


ALTYAZI OKUMAYA SON! BU YÖNTEM İNGİLİZCE KONUŞTURUYOR! NASIL MI?

Işıkları Kapat Sorun Çözümleri Sorun Bildir
.
Facebook ile Yorum Yapabilirsiniz
İzleyici Yorumları

İsim veya Rumuz

 

E-Mail Adresiniz (Gizli Tutulur)

Yorumunuz

- Düzgün Türkçe ile yazılmamış yorumlar onaylanmayacaktır.

- Küfür ve hakaret içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

- Yönetim ücretsiz bir hizmet vermektedir. Dolayısıyla emir kipi kullanmak yasaktır.

- Tek kelimelik yorumlar yazmayınız. Açıklayıcı olunuz.

- E-mail adresiniz gizli tutulur. Kimseyle paylaşılmaz.

Tlgay
25 Nisan 2010

Bu romanı yazanın da,bunu senaryo haline getirende,bu filmde rol alanından yönetmenine kadar.Bu konuda ter döken herkesin emeğine sağlık.
Sayın Giritlioğlu kalben kutluyorum sizi ve ekibinizi.Daha nice başarılı filmlere imza atmanız dileğilyle.Kahve kokulu selamlar.

emre
25 Nisan 2010

İstanbulda yağma olmuştur ama Kıbrısta katliam olmuştur.Yüce Türk devleti İstanbuldaki olayların tazminatını ödemiştir. bir gün kıbrısta ölen Türklerin de hesabı sorulacaktır emin olun.

Mehmetc Gültekin
25 Nisan 2010

NEDENSE SİNEMALARDA GEREKEN İLGİYİ GÖREMEDİ. YORUM YAZANLAR FİLMDEN ÇOK SİYASAL GÖRÜŞLERİNE UYAN YORUMLAR YAPMIŞLAR. DOLAYISIYLA YORUMLAR SİYASAL OLMUŞ. BİR KERE SİYASAL YORUM YAPABİLMEK İÇİN TARİH ŞUURUNA SAHİP OLMAK GEREK. TARİH ŞUURU DA RESMİ TARİH DENEN OKULLARDA VE KİMİ GAZETE VE DERGİLERDE YAZILANLAR DEĞİLDİR. HELE DE ÜLKEMİZLE İLGİLİ TARİH MÜESSES NİZAM TARAFINDAN İYİCE ÇARPITILMIŞTIR. TARİHLE, YAKIN TARİHLE İLGİLİ YAZILANLARI OKUMAK GEREK. VE DE SONRA ÖĞRENDİKLERİNİZDE DOĞRU SENTEZE ULAŞMAYA ÇALIŞMANIZ GEREK. BAZ ALACAĞINIZ BİR TARİH VEREYİM; 1908 DEN BU YANA TARİHİMİZ İYİCE ÇARPITILMIŞTIR. TARİHİMİZDE 1908 DEN İTİBAREN BUGÜNÜN TARİFİYLE ”BEYAZ TÜRKLER” DİYE TANIMLANAN ”KİM OLDUKLARINI SİZ ARAŞTIRIN” KOPARTMANI BU TOPRAKLARIN HAS İNSANLARINDAN DAHA ETKİN OLARAK ÜLKE SİYASASINA ÇOK ETKİN OLDUKLARINA DİKKAT EDİN… BU FİLMDEKİ OLAY SONUNDA KAÇAN GİDEN RUMLARIN ”Kİ BU İNSANLAR YUNAN’LA İLGİLERİ YOKTUR. BUNLAR BELKİ ONBİNLERCE YILLARDIR BU TOPRAKLARIN İNSANLARIYDI” MALLARINA BEŞ KURUŞ VERMEDEN KİMLER ELKOYDU. KİMLER BU İŞTEN NEMALANDILAR. FİLMDEKİ MÜSLÜMAN/TÜRKLER MAŞA OLARAK KULLANILDILAR. BELKİ BİR KISIM İSTİKBARAT ELEMANLARI DAHİ… BU KONUYU LÜTFEN ARAŞTIRIN. AYRICA BİR GURBETÇİMİZ MENDERES HÜKÜMETİNE DİL UZATMIŞ Kİ YORUM KÜLLİYEN HATA… ATATÜRK’Ü KORUMA KANUNU MENDERES ZAMANINDA ÇIKMIŞTIR. NE MENDERES NEDE BAŞKASINA O ZAMANDA ATATÜRK’E HAKARET EDİLMEMİŞTİR.

volpina
17 Temmuz 2013

Türk sineması tarihsel dönemleri konu olarak işleyen filmlerde çok başarılı. Bence bu tarz filmler yapılmalı.Hele korku filmi üzerine uğraşılmamalı.Bırakın onları ABDliler yapmaya devam etsin.

hng
27 Mart 2015

kesınlıkle izlenmesı gereken bir film cok asırı siddetle tavsiye ederim

Film Robotu

Rastgele Filmler

Testere 7 – 5.5/10

Testere 7 – 5.5/10 Jigsaw’un ölümcül yasası devam ederken Jigsaw’dan kurtulan bir grup insan kendilerine yardımcı olmak için destek ararlar ve ve bu destekçilerin

15 Aralık 2012 - İzlenme : 27.370 - Yorum : 9
Ölü 2: Hindistan – The Dead 2: India (Altyazılı) 5.3/10

Ölü 2: Hindistan – The Dead 2: India (Altyazılı) 5.3/10 Ölü 2: Hindistan Ford kardeşler tarafından yönetilen son derece başarılı korku filmi The Dead’in devamı niteliğindedir. Ölü 2: Hindistan,

25 Eylül 2014 - İzlenme : 74.865 - Yorum : 31

Twitter'da Takip Edin

 
Yukarı Çık