Film İzle Sitemizde 42 Kategoride 7548 Film Bulunmaktadır.

23 Nisan 2014'de Eklenmiş, 1.093 Kişi İzlemiş, 17 Yorum Yapılmış

23 NİSAN

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Atatürk, 23 Nisan 1924’te ’23 Nisan’ gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979’da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.

Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.

Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.

Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.

Atatürk diyor ki:

Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

Işıkları Kapat Sorun Çözümleri Sorun Bildir
Facebook ile Yorum Yapabilirsiniz
İzleyici Yorumları

İsim veya Rumuz

 

E-Mail Adresiniz (Gizli Tutulur)

Yorumunuz

- Düzgün Türkçe ile yazılmamış yorumlar onaylanmayacaktır.

- Küfür ve hakaret içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

- Yönetim ücretsiz bir hizmet vermektedir. Dolayısıyla emir kipi kullanmak yasaktır.

- Tek kelimelik yorumlar yazmayınız. Açıklayıcı olunuz.

- E-mail adresiniz gizli tutulur. Kimseyle paylaşılmaz.

burak
23 Nisan 2014

Helal olsun sana admin! Adamsın adam! Hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun Türk Milleti!

MARJINAL
23 Nisan 2014

ADAMSIN ADMIN…ATAM IZINDEYIZ

ömer faruk
23 Nisan 2014

1000 yıllır tarihini yok edip sonrada 23 nisan adıyla kutlama yapan tek ülkeyiz. helal olsun bize…

hasan değer
23 Nisan 2014

doğru söylemiş. bu bahsedilen egemen millet 30 mart da tercihini yaptı.

ali
23 Nisan 2014

adamsın. Allah bu milleti daim kılsın ve hak yolundan ayırmasın.

mehmet
23 Nisan 2014

Atatürk diyor ki:

“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

yagub
23 Nisan 2014

bizim iki bayramız vardır. Ramazan ve Kurban bayramı. onun haricindekiler şaklabanlıktır.

amonyamus cemil
23 Nisan 2014

adamsın admınn

Anonim
23 Nisan 2014

ellerine sağlık admin….

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOÇUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

Mücahit
24 Nisan 2014

üşünmeyip helal olsun yazıyorum iyi günler

abdullah
24 Nisan 2014

Ömer faruk ..adamsın ..tarihini bilmeyen milletin geleceği olamaz ..ki yüzde 97 tarihini bilmiyor ..burda yorum yazanların hemen hemen hepsi ilkokul tarih kitaplarından başka bilgisi yok ..varsada yahudi tarihçilerinin yazdığı uydurma tarih ..vesselam

semih
24 Nisan 2014

tek kelimeyle muhteşem olmuş.

uğur uzunöz
24 Nisan 2014

Selamün Aleyküm Atatürk ü Bu yaşıma kadar ne ben Sevdim ne kardeşim Çünkü Allah’ In İndirdikleri yerine kendi uydurdukları türkiye devletini yANİ ŞERİAT I KALDIRDI Laiklik i getirdi. Din Karışmaz demek ALLAH Karışmaz demek Allah karışmaz diyen kafirdir.Devlet Kurdular Asıl Devlet Hilafet Şeriat devletidir. Keşke bilseniz Atam İzindeyiz Öylemi Ben Muhammed S.a.v İzindeyim Be kardeşim Benim Tek Bayragım Hilafet Şeriat bayragıdır. Sahte Şehitlerine Selam Olsun 🙂 Ancak Allah Yolunda Öldürülenler Şehittir. Bayrak Ugruna ölenler Değil Sizi İyi kandırmışlar

uğur uzunöz
24 Nisan 2014

Ömer Faruk kardeşim Sana helal olsun Katılıyorum Kardeşim 1000 Yıllık Hilafet Şeriat Devletini yıkıp Kur an I Kerimde Ne yazıyor Mâide Sûresi, 44. ayette geçen; “Allahın indirdiğiyle hükmetmeyenler, kafirlerin ta kendileridir”
Yani Allah Bizden Ne İştemiz Müslümanlardan Ne İstemiş Bak Biz Ne yapmışız Sahte bayramlara yazıklar Olsun Cehennem NASIL ATAM :))))

Samet
24 Nisan 2014

Uğur başta dediğin her şey doğru fakat ülkesi için ölen herkes şehittir biraz araştırmanı tavsiye ederim…Bayrak için ölen şehit değildir diye bir şey yok.Mantıklı düşünürsen sen gönüllü askerlik yapmıyorsun 😉 …

onur
26 Ekim 2014

way be süpersin admin helal olsun zaten bu siteyi çok seviyorum

gülen ören
22 Nisan 2015

Hebsi çokkkkkkk güzel

İlgili Kelimeler :

Film Robotu

Rastgele Filmler

ParaNorman 7.4/10

ParaNorman 7.4/10 Norman ölü insanların ruhlarını görebilen, onlarla konuşup iletişime geçebilen 10 yaşlarında, sevimli bir çocuktur. Bir gün yaşadığı

18 Kasım 2012 - İzlenme : 57.912 - Yorum : 38
Telekinezi 4.8/10

Telekinezi 4.8/10 İrlanda’nın gözlerden uzak bir kasabasında yaşayan 11 yaşındaki Neve, ailesinin ve küçük kardeşinin hunharca öldürülmesine tanık

21 Kasım 2014 - İzlenme : 47.813 - Yorum : 24

Twitter'da Takip Edin

Reklamı geçmek için tıklayınız     
 
Yukarı Çık